Laparoskopik Prostat Kanseri Ameliyatı Afyon

Laparoskopik prostat kanseri ameliyatı Afyon; prostat kanserinin cerrahi ile tedavi edilmesini sağlayan cerrahi yaklaşımdır. Prostat kanseri, özellikle ileri yaştaki erkeklerde oldukça sık görülen bir kanser türüdür. Tedavisinde ise, günümüzde pek çok kanser türünün tedavisinde olduğu gibi, laparoskopik cerrahi sıkça tercih edilir. Laparoskopik prostat kanseri ameliyatı aynı zamanda “kapalı yöntemle prostat kanseri tedavisi” olarak da bilinmektedir. Açık ameliyat yöntemine göre konforlu olan ve hastalara kısa iyileşme süresi sunan bu yöntem, tedavide oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Afyon laparoskopik prostat kanseri tedavisi ve fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz için Uzm. Dr. Burhan Baylan ile iletişime geçebilirsiniz.

Prostat ve Prostat Kanseri Nedir? Neden Olur?

Prostat; erkek üreme sistemindeki en önemli kısımlardan biridir. Pelvis yani leğen kemiğinin tabanında bulunan bu salgı bezi;idrar tutabilme, sertleşme ve sperm üretimi başta olmak üzere oldukça önemli işlevlere sahiptir. Prostat kanseri ise bu organdaki hücrelerin anormal ve kontrolsüz şekilde çoğalmasına bağlı oluşur. Bu durumun neden olduğu tümör, tedavi edilmediğinde çevre dokulara da yayılarak, çok daha riskli bir hâl alabilir.

Prostat Kanseri Nasıl Tedavi Edilir?

Prostat kanserinin tedavisinde kemoterapi, radyoterapi ve cerrahi yöntemler kullanılabilir. Tümörün yerine, büyüklüğüne ve metastaz durumuna göre cerrahi ile temizlenmesi tercih edilebilir. Bu noktada en çok tercih edilen yöntem ise laparoskopik cerrahidir.

Afyon Laparoskopik Prostat Kanseri Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Laparoskopik prostat kanseri ameliyatları “genel anestezi” altında yapılır. Bu nedenle hastalarımız ameliyat sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Laparoskopik cerrahide, açık cerrahiye göre çok daha küçük kesiler yapılır. Batın bölgesine yapılan 2 – 3 küçük kesi ile tüm operasyon gerçekleştirilir. Bu kesilerin birinden “laparoskop” adı verilen, yüksek çözünürlüklü ve mikro boyutlardaki bir kamera batın bölgesine gönderilir.  Kamera bölgeyi net bir şekilde ekrana yansıtır ve diğer kesilerden de cerrahi işlem yapılabilir.

Minimal invaziv işlemler sınıfında değerlendirdiğimiz bu ameliyatlar, dokulara daha az hasar verir. Bu nedenle hastalarımıza daha rahat bir iyileşme süreci sunar.

Afyon Laparoskopik Prostat Kanseri Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Laparoskopik ameliyatların süresi, geleneksel yöntemlerle yapılanlara göre çok daha kısadır. Ancak işlem süresi hastanın ihtiyaçlarına ve planlanan cerrahi sürece göre değişir. Bu nedenle kesin bir süre vermek doğru olmaz ancak genel anlamda 3 – 4 saat süren işlemler olduğunu söyleyebiliriz.

Afyon Laparoskopik Prostat Kanseri Ameliyatlarından Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

Laparoskopik cerrahiden sonra hastalarımız anestezi etkisini atabilmek için birkaç gün hastanede kalırlar. Tamamen iyileşme süreci ise 2 – 3 hafta sürebilir. Bu süreçte kişinin ağır fiziksel aktiviteden uzak durması ve bol bol istirahat etmesi tavsiye edilir.

Afyon Laparoskopik Prostat Kanseri Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Laparoskopik ameliyatlarda açık cerrahi işlemlere göre iyileşme süreci çok daha kısadır. Bu nedenle birçok avantajı da beraberinde getirmektedir:

  • Laparoskopik cerrahide çok küçük kesiler yapıldığı için ameliyattan sonra hastalarımız kısa sürede taburcu olurlar.
  • Küçük kesiler kısa sürede iyileşir. Büyük yaralar kalmadığı için de enfeksiyon riski çok daha azdır. Bu nedenle daha güvenli olduğunu söyleyebiliriz.
  • Ameliyattan sonra bölgede çok daha küçük bir iz kalır. Bu da hastanın ameliyat sonrasında estetik kaygılar yaşamamasına yardımcı olur.

Afyon Laparoskopik Prostat Kanseri Ameliyatı Fiyatları

Laparoskopik ameliyatlarda ücretler, yapılan işlemin kapsamına göre belirlenir. Her hastanın ihtiyaçları farklıdır. Bu nedenle cerrahi süreci de farklı olacaktır. Bu da aynı amaçla yapılsa da işlemler arasında fiyat farkı olmasına neden olur. Afyon laparoskopik prostat kanseri ameliyatı ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Uzm. Dr. Burhan Baylan ile iletişime geçebilirsiniz.


Şimdi Ara!
Yol Tarifi